EN İYİ FİYAT, EN İYİ HİZMET...
EN İYİ FİYAT, EN İYİ HİZMET...
Satış Politikası Sözleşmesi

https://www.ozguvenpazarlama.com/  GÜVEN KIRTASİYE HIRDAVAT ELEKT.GIDA TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – AMAÇ
Bu yönetmeliğin amacı; 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılmasının usul ve esaslarını düzenlemektir.

MADDE 2 - Kapsam
Bu Yönetmelik, elektronik ortamda ve tüketicilerle karşı karşıya gelinmeksizin yapılan, malın veya hizmetin tüketiciye anında veya sonradan teslimi veya ifasını kararlaştırılan maddeleri içermektedir.

MADDE 3 - Dayanak
Bu Yönetmelik, 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik maddelerine dayanılarak hazırlanmıştır.

MADDE 4 - ÖN BİLGİLER
4.1-Ünvan: GÜVEN KIRTASİYE HIRDAVAT ELEKT.GIDA TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ. (Bundan Sonra https://www.ozguvenpazarlama.com/  olarak anılacak.)

Adres:   Salköprü Mah, Şehit Necati CANPOLAT Sk.No:38/A Yeşilyurt/MALATYA
Email : bilgi@ozguvenpazarlama.com   
4.2-Müşteri olarak
https://www.ozguvenpazarlama.com/  alışveriş sitesine üye olan kişi veya alişveriş yapan kişi. (Bundan sonra Alıcı olarak anılıcak.) Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır. 

4.3- Sözleşme konusu ürün veya ürünlerin miktarı, marka/modelleri, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişe ilişkin tüm bilgiler https://www.ozguvenpazarlama.com/  alışveriş sitesinde açıklanmıştır. 

4.4-Sözleşme konusu ürün ve ürünlerin; satış bilgileri https://www.ozguvenpazarlama.com/  alışveriş sitesinde açıklanmıştır. 

4.5-Sözleşme konusu ürün ve ürünlerin; satış bilgilerindeki değişiklikler Alıcı’nın haberi olmaksınız yapılabilir. https://www.ozguvenpazarlama.com/   tarafından haber verilmesi zorunlu değildir. 

4.6-Sözleşme konusu ürün ve ürünler; “Pazar ve Tatil Günleri” hariç saat 09:00 ile 18:00 saatleri arasında kargo firmasına teslim edilir. Yurtdışı özel Siparişi olan ürünler beş hafta içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo şirketine tesliminden sonra onların bildirmiş olduğu süre içinde müşteriye teslim edilir. 

4.7-Alıcı Madde6’daki koşullar gereği cayma hakkına sahiptir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER 

5.1 - ALICI, tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

5.2 - Sözleşme konusu ürün, ALICI' dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden https://www.ozguvenpazarlama.com/  sorumlu tutulamaz. 

5.3 – https://www.ozguvenpazarlama.com/   sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. 

5.4 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının Hepsi https://www.ozguvenpazarlama.com/   ' a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI' nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, https://www.ozguvenpazarlama.com/  ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

5.5- Ürünün tesliminden sonra ALICI 'ya ait kredi kartının ALICI' nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini https://www.ozguvenpazarlama.com/  ' a ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde https://www.ozguvenpazarlama.com/  ' a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir. 

5.6- https://www.ozguvenpazarlama.com/   mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI' nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine ödenir. 

5.7- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için  https://www.ozguvenpazarlama.com/    ' ye gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri https://www.ozguvenpazarlama.com/   tarafından karşılanacaktır.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde (özel siparişler hariç) cayma hakkına sahiptir. 

Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde https://www.ozguvenpazarlama.com/  ' a faks, mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI' ya teslim edilen ürünün https://www.ozguvenpazarlama.com/  'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur.

Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI' ya iade edilir.

Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, özel siparişler ve numaralı lensler cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir.

Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder. 

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et